Навчальний заклад заснований у 1925 році. В 1985р. побудовано нове приміщення школи, яке стало справжнім соціокультурним центром села. За роки існування школа дала путівки в життя близько 1000 вихованцям, серед яких є: військові, юристи, економісти, інженери, вчителі, викладачі, керівники підприємств.
Школо моя, радість моя, незрівнянною тебе зробили роки! Дивлячись на сучасну будівлю школи, з жалем і болем згадується старенька школа, на місці якої зараз буяють молоденькі ялинки, з любов’ю вирощені працьовитими руками вчителів, учнів, працівників школи. Наша школа – це не просто освітня установа, не тільки головний осередок розвитку здорового коріння українського народу, вона була, є і буде оберегом української культури й українських традицій, центром акумулювання духовно-моральних цінностей поколінь. Школа завжди сумлінно виконувала своє соціальне замовлення: ростила грамотних, відданих своїй землі трудівників, виховувала любов до Батьківщини, національних надбань поколінь.
Цілий рік потопає село, а разом з ним і школа в садках: навесні радує око цвітінням і буянням зелені, влітку – одурманює духмяним запахом садовини, восени зачаровує золотими шатами дерев, а взимку все село вкривається сріблястим інеєм, що виблискує на сонці мов кришталь. Мабуть і отримало наше село таку назву, тому що оповите зеленню садків.
«Садки, Садочки», - так лагідно називають жителі своє село. Вони його люблять, бережуть, бо тільки люди, які віддані своїй малій батьківщині, здатні не зрадити місцю, де народилися. Не подалися вони в широкий світ за великими грошима, за кращим життям, а залишилися обробляти рідну землю, ростити своїх діток, зберігати рідне село. І цю свою любов передають з покоління в покоління, насаджуючи дерева і кущі, вирощуючи клумби, озеленяючи своє рідне село.
А серед цієї зелені височіє двоповерхова споруда – наш шкільний дім: великий, світлий, просторий. За його великими дверима відкривається новий світ, сповнений успіхів і помилок, злетів і розчарувань, доброти і творчої праці. Шкільний дім – це не лише місце, де здобуваються знання, а й місце, де вчаться дружби, стійкості в біді, щедрості, радості. Школа без дітей – це не школа, бо вона створена для того, щоб в ній звучали дитячі голоси, тому і гамірно тут не тільки в навчальний період, а круглий рік.
Першовересневого ранку щороку наповнюється село дзвінкими дитячими голосами, бо до школи поспішає галаслива юрба дітлахів, найголовніших мешканців цієї споруди. Вони йдуть найсвітлішою дорогою у світі – дорогою до знань, до своєї рідної школи.
Наша школа існує для дитини. Саме учень є тим центром, навколо якого обертаються всі системи шкільної Галактики.
Садківська школа завжди вирізнялася яскравою індивідуальністю, працювала над формуванням позитивного іміджу, який є запорукою успіху.
Існування нашого закладу переконало всіх, що найсприятливіші умови життя і навчання школярів можна створити тільки в такому середовищі, бо
- по-перше, він розташований у приміщенні сучасної типової будівлі, з обладнаними кабінетами, спортивним залом, майстернею, туалетами;
- по-друге, для школярів організоване повноцінне харчування з 100% охопленням, значення якого в умовах загального погіршення здоров’я важко переоцінити;
- по-третє, заклад – це єдиний педагогічний організм, який об’єднує педагогічні та методичні служби початкової, базової та старшої освіти.
Своїм вихованцям ми пропонуємо:
- доступ до якісної освіти;
- створення максимально сприятливих умов для інтелектуального, духовного, морально-естетичного, фізичного розвитку;
- виховання національно свідомого громадянина України;
- забезпечення безпеки дітей;
- розвиток дитини як особистості;
- гаряче харчування;
- медичне обслуговування;
- участь в гуртковій роботі;
- заняття в спортивних секціях.
У кожної держави є золотий фонд: у золоті, валюті, корисних копалинах. Школа – мала держава, а її золотий фонд – діти. Особливий скарб школи – її випускники, які своєю працею, творчими досягненнями примножують славу навчального закладу, села, свого роду, України. Вони працюють в усіх сферах виробництва і науки: учителі і лаборанти, лікарі і медсестри, водії та інженери, керівники підприємств, установ і організацій. Рідна школа дала їм дорогу в життя. Педагоги гордяться своїми випускниками. Вони обрали різні професії, а найголовніше – зберегли всі моральні чесноти, якими так щедро обдарувала школа.
Садківська школа була заснована у 1925 році. Спочатку це була 4-річна, а потім 7-річна. Директором 7-річки був Петро Максимович Сердюк. В роки Великої Вітчизняної війни школа працювала з перервами, в період німецької окупації в приміщенні школи був німецький штаб. Функціонувати школа почала в 1943 році, у 1959 школу добудували. У 1971 році було збудовано інтернат і навчання проводилося по 1984 рік в інтернаті.
У 80-х роках завдяки клопотанню голови колгоспу Величка М. П. була оформлена проектна документація на нову будівлю і в 1985 році гостинно відкрила двері нова двоповерхова споруда. 1 вересня 1985 року стало незвичайною подією для жителів села. Сучасною і величною постала школа перед своїми вихованцями, яка гостинно зустрічає сільських дітлахів. В школі усе спрямоване на те, щоб малятам було затишно, цікаво й весело жити. Оформлені класні кімнати, кабінети, де діти мають можливість реалізувати себе, знайти багато захопливого, нового, цікавого й дивовижного.
У свій час директорами школи були Пороскун А. О., Кононенко П. С., Сергієнко М. Г., Марченко В. М., які своєю працею вносили вагомий вклад у функціонування школи.
З вересня 1997 року школу очолювала Калюжна О. М. За час її керівництва школа отримала статус середньої і починаючи з 2004 року випускники мали змогу отримувати атестат про повну загальну середню освіту. На даний момент школярі отримують лише базову загальну середню освіту.
Робота директора в школі – як диригент в оркестрі: які ноти вибереш, як виконавців настроїш – таку мелодію й матимеш. Наша школа працювала чітко, злагоджено. А за цим стояла напружена діяльність директора.
Учителями з великої літери можемо назвати педагогів школи. Вони творять людину і щоб її створити необхідно мати і життєву мудрість і майстерність, і мистецтво. Вихованці і випускники школи з теплотою відгукуються і про ветеранів, і про молодих спеціалістів.
Гордістю школи є медалісти: Ковпак Олена (золота медаль, 2005 рік), Величко Людмила (золота медаль, 2008рік), Попов Олексій( срібна медаль, 2009), Гаркуша Наталія (золота медаль, 2012 рік), Кривонос Олена (срібна медаль, 2012), золоті медалісти 2014 року: Сергієнко Аліна, Смолякова Анна, Руденок Світлана, Рябоконь Станіслав.
Ми ставимо собі за ціль – не лише дати нашим дітям міцні знання, але і побачити й розвинути в кожному учневі Людину: порядну, добру, інтелектуально розвинену, патріота рідної держави, творчу, небайдужу до навколишнього світу. Людину, якою можна пишатися, яка гідно пройде з високо піднятою головою через усе життя. Виховати таку людину непросто – тут замало знати сучасні технології й методики навчання, втілювати їх у практику. Найголовніше – треба вже зараз бачити в кожній дитині особистість, якою вона вже є, і ту Людину, якою вона стане.
10 вчителів, 38 учнів, 6 працівників школи роблять все для того, щоб втілити в життя поставлену ціль, щоб у рідній школі було тепло і затишно, надійно і спокійно. До послуг учнів спортивний зал, майстерня, стадіон, бібліотека, медичний пункт, їдальня, дитячий майданчик, шкільне подвір’я.
Подвір’я для школярів – це світ, де кожен відчуває себе комфортно, має широкі можливості для самореалізації на користь собі й іншим, отримання життєвого досвіду й творчого успіху.
Шкільне подвір’я – це територія дитинства, і дуже важливо, у якому оточенні пройдуть такі значимі періоди життя людини, як дитинство, отроцтво, юність. Територія ця є безпечною, затишною, красивою.
Справжньою окрасою шкільного подвір’я є ялинковий парк, який з 2001 року є свідком того, як ростуть і мужніють учні школи.
З почуттям гордості і важності стають випускники на випускному вечорі на свій промінчик зірочки на алеї випускників.
Наші учні приймають участь в багатьох районних, обласних та Всеукраїнських конкурса.
Ідуть роки, змінюється час, а традиції залишаються. Це –
- Свято Першого дзвоника
- День самоврядування
- День здоров’я
- Вечір зустрічі випускників
- Святковий концерт та ярмарок, присвячені 8 Березня
- День довкілля
- День Перемоги
- День Матері
- День Родини
- Свято останнього дзвоника
- День захисту дітей
- Випускний вечір
- Екскурсійні поїздки
«Без минулого немає майбутнього», - кажуть мудреці, тому для нас важливо донести до серця кожного частку історії його народу. Неоціненну роль у цьому відіграє шкільний музей, створений силами вчителів та учнів у 1995 році. Матеріали його складаються з трьох розділів:
- Українська минувшина;
- Вічна слава, вічна пам’ять, земний уклін;
- Зорепадом летять роки.
Основними завданнями музею є:
- Залучення учнів до пошукової, краєзнавчої, художньо-естетичної та природоохоронної роботи;
- Формування в учнів соціально-громадського досвіду;
- Вивчення, охорона й пропаганда пам’яток історії, культури і природи рідного краю,
- Проведення культурно-освітньої роботи серед учнів школи.
Ми пишаємося нашими випускниками: Лисянським В.П. - кандидатом історичних наук, викладачем військової академії, Буримом А.Г. - продюсером, артистом.