Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 21.11.2024, 23:10

Садківська гімназія Чмирівської сільської ради Старобільського районну Луганської області

Меню сайту
Категорії розділу
Новини нашої школи [129]
Новини освіти [12]
Новини
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 25
Статистика

Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0
Форма входу

Протидія булінгу

ЗАПОБІГАННЯ БУЛІНГУ

    Основним завданням сучасної школи, що підтверджується й поширюється Міністерством освіти і науки України та Міжнародною організацією ЮНІСЕФ є створення нового освітнього простору, головними засадами якого є створення безпечного навчального середовища, а також забезпечення прав, свобод та інтересів дітей. Концепція «Нова українська школа» (НУШ) вимагає реформування існуючого алгоритму розвивальної, корекційної та профілактичної роботи, адже дуже часто в освітніх закладах постає проблема булінгу та порушення норм поведінки учнями, що не дозволяє в повному обсязі досягти поставлених демократичних орієнтирів. Важливою умовою ефективності роботи працівників психологічної служби є розставлення пріоритетів та цілей, викладених комітетом ООН:
· взаєморозуміння;
· взаємоповага;
· дружня атмосфера;
· пріоритет прав людини;
· толерантність;
· постійний розвиток;
· активна життєва позиція;
· здоровий спосіб життя;
· людяність;
· порядність;
· повага до приватного життя;
· мир;
· єдина країна.

БУЛІНГ

   Булінг (знущання, цькування, залякування) – це зарозуміла, образлива поведінка, пов'язана з дисбалансом влади, авторитету або сили. Булінг проявляється в багатьох формах: є вербальна, фізична, соціальна форми булінгу, а також кіберзалякування.

Стаття 1. Вербальний булінг
Словесне знущання або залякування за допомогою образливих слів, яке включає в себе постійні образи, погрози й неповажні коментарі про кого-небудь (про зовнішній вигляд, релігію, етнічну приналежність, інвалідність, особливості стилю одягу і т. п.).

Стаття 2. Фізичний булінг
Фізичне залякування або булінг за допомогою агресивного фізичного залякування полягає в багаторазово повторюваних ударах, стусанах, підніжках, блокуванні, поштовхах і дотиках небажаним і неналежним чином.

Стаття 3. Соціальний булінг
Соціальне залякування або булінг із застосуванням тактики ізоляції припускає, що когось навмисно не допускають до участі в роботі групи, трапеза це за обіднім столом, гра, заняття спортом чи громадська діяльність.

Стаття 4. Кіберзалякування
Кіберзалякування (кібернасильство) або булінг у кіберпросторі полягає у звинуваченні когось з використанням образливих слів, брехні та неправдивих чуток за допомогою електронної пошти, текстових повідомлень і повідомлень у соціальних мережах. Сексистські, расистські та подібні їм повідомлення створюють ворожу атмосферу, навіть якщо не спрямовані безпосередньо на дитину.

 

              План заходів

              Порядок подання та розгляду заяв

              Порядок реагування на доведені випадки булінгу

Пошук
Годинник
Календар
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Архів записів
Погода

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz